Medarbejdere

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Liva Abele Liva AbelePh.d.-studerendeDTU Management Engineeringlivab@dtu.dk
Emmanuel Ackom Emmanuel AckomSeniorForskerDTU Management Engineering45 33 52 89emac@dtu.dk
Mohammad Ahanchian Mohammad AhanchianPostdocDTU Management Engineering46 77 51 59moah@dtu.dk
Saeema Ahmed-Kristensen Saeema Ahmed-KristensenProfessor MSODTU Management Engineering45 25 55 63sakr@dtu.dk
Faheem Ali Faheem AliPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringfahali@dtu.dk
Lars Alkærsig Lars AlkærsigLektorDTU Management Engineering45 25 45 34lalk@dtu.dk
Amalia Rosa Pizarro Alonso Amalia Rosa Pizarro AlonsoPh.d.-studerendeDTU Management Engineering46 77 51 00aroal@dtu.dk
David Fernando Mora Alvarez David Fernando Mora AlvarezPostdocDTU Management Engineering46 77 51 79damor@dtu.dk
Sara Ben Amer-Allam Sara Ben Amer-AllamPh.d.-studerendeDTU Management Engineering46 77 51 25sbea@dtu.dk
Tara Sabbagh Amirkhizi Tara Sabbagh AmirkhiziPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 60 24tasaam@dtu.dk
Emil Andersen Emil AndersenPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringemand@dtu.dk
Maj Munch Andersen Maj Munch AndersenSeniorforskerDTU Management Engineering45 25 45 32mmua@dtu.dk
Frits Møller Andersen Frits Møller AndersenProfessor MSODTU Management Engineering46 77 51 03fman@dtu.dk
Anders Reenberg Andersen Anders Reenberg AndersenPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringarean@dtu.dk
Jakob Wulff Andersen Jakob Wulff AndersenBachelorDTU Management Engineeringjawan@dtu.dk
Kristoffer Steen Andersen Kristoffer Steen AndersenPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringkrisan@dtu.dk
Martin Marchman Andersen Martin Marchman AndersenLektorDTU Management Engineering45 25 55 63mamaa@dtu.dk
Anette Ester Andersen Anette Ester AndersenVidenskabelig assistentDTU Management Engineering45 33 52 85aean@dtu.dk
Jonas Lohmann Elkjær Andersen Jonas Lohmann Elkjær AndersenData- og analysespecialistDTU Management Engineering45 25 15 38jlea@dtu.dk
Marie Karen Anderson Marie Karen AndersonAdjunktDTU Management Engineering45 25 65 46marie@dtu.dk
Line Hesselbæk Andersson Line Hesselbæk AnderssonStudentermedhjælperDTU Management Engineering45 33 52 65lihea@dtu.dk
Lars Rosendahl Appelquist Lars Rosendahl AppelquistForskerDTU Management Engineering45 33 53 01lrap@dtu.dk
Johannes Auer Johannes AuerPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringjohau@dtu.dk
Niels-Christian Fink Bagger Niels-Christian Fink BaggerPostdocDTU Management Engineering45 25 45 42nbag@dtu.dk
Olexandr Balyk Olexandr BalykForskerDTU Management Engineering46 77 51 23obal@dtu.dk
Michael Bruhn Barfod Michael Bruhn BarfodLektorDTU Management Engineering45 25 15 40mbba@dtu.dk
Lisa Bay Lisa BayVidenskabelig assistentDTU Management Engineering46 77 52 91lisbay@dtu.dk
Skylar Bee Skylar BeeVidenskabelig assistentDTU Management Engineering45 33 52 83skylar@dtu.dk
Rikke Brinkø Berg Rikke Brinkø BergPostdocDTU Management Engineering46 77 51 82rikbk@dtu.dk
Jakob Brinkø Berg Jakob Brinkø BergPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 60 71jajoh@dtu.dk
Juan Gea Bermudez Juan Gea BermudezVidenskabelig assistentDTU Management Engineeringjgeab@dtu.dk
Niki Bey Niki BeyLektorDTU Management Engineering45 25 60 04niki@dtu.dk
Padmasai Lakshmi Bhamidipati Padmasai Lakshmi BhamidipatiPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 33 53 25lakpa@dtu.dk
Casper Bjerregaard Casper BjerregaardPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringcasbj@dtu.dk
Lucien Ali Bobo Lucien Ali BoboDTU Management Engineerings162616@student.dtu.dk
Elin Bjørk Bodvarsdottir Elin Bjørk BodvarsdottirPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringebod@dtu.dk
Florence Alexia Bohnes Florence Alexia BohnesPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringflbo@dtu.dk
Sten Bonke Sten BonkeLektor EmeritusDTU Management Engineering45 25 16 48sbon@dtu.dk
Kristian Borch Kristian BorchSeniorforskerDTU Management Engineering45 25 45 31krbo@dtu.dk
Lucas A. Bossard Lucas A. BossardSeniorrådgiverDTU Management Engineering45 33 52 84lubo@dtu.dk
Celine Bout Celine BoutPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 44 48cebou@dtu.dk
Till Sebastian Ben Brahim Till Sebastian Ben BrahimStudentermedhjælperDTU Management Engineeringtilseb@dtu.dk
Christa Møllenbach Bregnbæk Christa Møllenbach BregnbækPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringchbre@dtu.dk
Ole Broberg Ole BrobergLektor ph.d.DTU Management Engineering45 25 60 33obro@dtu.dk
Rasmus Vilrik Bruun Rasmus Vilrik BruunAdministrativ medarbejderDTU Management Engineering45 25 60 07rvbr@dtu.dk
Rasmus Bugge Rasmus BuggeStudentermedhjælperDTU Management Engineeringrasbug@dtu.dk
Simon Henry Bull Simon Henry BullPh.D.-studerendeDTU Management Engineering45 25 48 21simbu@dtu.dk
Peter Bøttcher Peter BøttcherEkstern lektorDTU Management Engineeringboettcher.pb@gmail.com
Ana Cardoso Ana CardosoPostdocDTU Management Engineering45 33 52 73anacar@dtu.dk
Jorge Enrique Rogat Castillo Jorge Enrique Rogat CastilloSenior EconomistDTU Management Engineering45 33 52 60jorr@dtu.dk
John M. Christensen John M. ChristensenDirector of UNEP DTU PartnershipDTU Management Engineering45 33 53 00joch@dtu.dk
Hjalmar Christiansen Hjalmar ChristiansenSpecialkonsulentDTU Management Engineering45 25 65 08hjalc@dtu.dk
Lars Christiansen Lars ChristiansenClimate Change ExpertDTU Management Engineering45 33 52 72lachr@dtu.dk
Line Riis Christiansen Line Riis ChristiansenStudentermedhjælperDTU Management Engineering45 33 52 66liric@dtu.dk
Esper Christophersen Esper ChristophersenEkstern LektorDTU Management Engineeringesc@mthojgaard.dk
Mikkel Bøg Clemmensen Mikkel Bøg ClemmensenVidenskabelig assistentDTU Management Engineering45 25 44 44micle@dtu.dk
Alessandro Colangelo Alessandro ColangeloPraktikantDTU Management Engineeringalesco@dtu.dk
Tracey Anne Colley Tracey Anne ColleyPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 48 86trco@dtu.dk
Lisbeth Bjerre Damgaard Lisbeth Bjerre DamgaardSekretærDTU Management Engineering45 25 16 25lida@dtu.dk
Aliasghar Mehdizadeh Dastjerdi Aliasghar Mehdizadeh DastjerdiPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringmeghdad@dtu.dk
Denis DR Desgain Denis DR DesgainForskerDTU Management Engineering45 33 52 78ddes@dtu.dk
Subash Dhar Subash DharSenior ForskerDTU Management Engineering45 33 52 61sudh@dtu.dk
Gabriela Prata Dias Gabriela Prata DiasSenior ConsultantDTU Management Engineering45 33 53 26gdias@dtu.dk
Li Ding Li DingVidenskabelig assistentDTU Management Engineeringliding@dtu.dk
Yan Dong Yan DongPostdocDTU Management Engineering45 25 44 17yado@dtu.dk
Nijs Jan Duijm Nijs Jan DuijmEkstern lektorDTU Management Engineering45 25 45 47nidu@dtu.dk
Nadia Monique Duthiers Nadia Monique DuthiersPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 60 68nduthi@dtu.dk
Kasper Edwards Kasper EdwardsSeníorforskerDTU Management Engineering45 25 60 10kaed@dtu.dk
Humira Ehrari Humira EhrariVidenskabelig assistentDTU Management Engineeringhumehra@dtu.dk
Morten Eltved Morten EltvedPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringmorel@dtu.dk
Federico Farina Federico FarinaPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringfefar@dtu.dk
Jørgen Villy Fenhann Jørgen Villy FenhannSeniorforskerDTU Management Engineering45 33 53 05jqfe@dtu.dk
Mette Flindt Mette FlindtProgram KoordinatorDTU Management Engineeringmefl@business.dtu.dk
Mogens Fosgerau Mogens FosgerauProfessorDTU Management Engineering45 25 65 21mfos@dtu.dk
Joana Geraldi Joana GeraldiLektorDTU Management Engineering45 25 16 63joasta@dtu.dk
Surabhi Goswami Surabhi GoswamiDTU Management Engineering45 33 53 08surgo@dtu.dk
Lucy Ellen Gregersen Lucy Ellen GregersenVidenskabelig assistentDTU Management Engineering45 33 52 64lugr@dtu.dk
Jay Sterling Gregg Jay Sterling GreggSeniorforskerDTU Management Engineering46 77 51 21jsgr@dtu.dk
Nelson Humberto Carreras Guzman Nelson Humberto Carreras GuzmanPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringnelca@dtu.dk
Kirsten Halsnæs Kirsten HalsnæsProfessor MSODTU Management Engineering46 77 51 12khal@dtu.dk
Mette Sanne Hansen Mette Sanne HansenCenterlederDTU Management Engineeringmesa@dtu.dk
Simone Lene Hansen Simone Lene HansenStudentermedhjælperDTU Management Engineeringslha@dtu.dk
Ulrich Elmer Hansen Ulrich Elmer HansenSeniorforskerDTU Management Engineering45 33 52 98uleh@dtu.dk
Maaike Karlijn Happel Maaike Karlijn HappelVidenskabelig assistentDTU Management Engineering53 37 47 04mhappel@dtu.dk
Steven Harrod Steven HarrodLektorDTU Management Engineering45 25 14 86stehar@dtu.dk
James Arthur Haselip James Arthur HaselipSeniorforskerDTU Management Engineering45 33 52 62jhas@dtu.dk
Bettina Hauge Bettina HaugeEkstern lektorDTU Management Engineeringbehau@dtu.dk
Michael Zwicky Hauschild Michael Zwicky HauschildProfessor, afdelingslederDTU Management Engineering45 25 46 64mzha@dtu.dk
Erik Orm Hellsten Erik Orm HellstenPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringerohe@dtu.dk
Lasse Hemmingsen Lasse HemmingsenVidenskabelig assistentDTU Management Engineering45 33 52 81lahem@dtu.dk
Christian Nikolaj Hendriksen Christian Nikolaj HendriksenHjælpelærerDTU Management Engineering28 59 42 48crabby@thedin.net
Geraldine Henningsen Geraldine HenningsenSeniorforskerDTU Management Engineering46 77 51 59gehe@dtu.dk
Michael Henriques Michael HenriquesChefkonsulentDTU Management Engineering45 25 65 06mihen@dtu.dk
Maryna Henrysson Maryna HenryssonPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 33 53 24mkara@dtu.dk
Tabea Ramirez Hernandez Tabea Ramirez HernandezPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringtarah@dtu.dk
Diana Abad Hernando Diana Abad HernandoStudentermedhjælperDTU Management Engineeringdiab@dtu.dk
Miriam L. Hinostroza Miriam L. HinostrozaHead of Programme – Low Carbon DevelopmentDTU Management Engineering45 33 52 80milh@dtu.dk
Ghita Hjarne Ghita HjarneAministrativ koordinatorDTU Management Engineering45 33 53 02ghitahj@dtu.dk
Katrine Hjorth Katrine HjorthForskerDTU Management Engineering45 25 65 47kahj@dtu.dk
Glenn Stuart Hodes Glenn Stuart HodesSeniorkonsulentDTU Management Engineering46 77 51 29gsho@dtu.dk