Medarbejdere

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Kibrom Araya Abay Kibrom Araya AbayPostdocDTU Management Engineeringkaab@dtu.dk
Liva Abele Liva AbelePh.d.-studerendeDTU Management Engineeringlivab@dtu.dk
Emmanuel Ackom Emmanuel AckomSeniorForskerDTU Management Engineering45 33 52 89emac@dtu.dk
Mohammad Ahanchian Mohammad AhanchianPostdocDTU Management Engineering46 77 51 59moah@dtu.dk
Saeema Ahmed-Kristensen Saeema Ahmed-KristensenProfessor MSODTU Management Engineering45 25 55 63sakr@dtu.dk
Faheem Ali Faheem AliPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringfahali@dtu.dk
Lars Alkærsig Lars AlkærsigLektorDTU Management Engineering45 25 45 34lalk@dtu.dk
Amalia Rosa Pizarro Alonso Amalia Rosa Pizarro AlonsoPh.d.-studerendeDTU Management Engineering46 77 51 00aroal@dtu.dk
Leo Alting Leo AltingProfessor emeritus DTU Management Engineering45 25 46 60leoa@dtu.dk
David Fernando Mora Alvarez David Fernando Mora AlvarezPostdocDTU Management Engineering46 77 51 79damor@dtu.dk
Sara Ben Amer-Allam Sara Ben Amer-AllamPh.d.-studerendeDTU Management Engineering46 77 51 25sbea@dtu.dk
Tara Sabbagh Amirkhizi Tara Sabbagh AmirkhiziPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 60 24tasaam@dtu.dk
Emil Andersen Emil AndersenPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringemand@dtu.dk
Maj Munch Andersen Maj Munch AndersenSeniorforskerDTU Management Engineering45 25 45 32mmua@dtu.dk
Anders Reenberg Andersen Anders Reenberg AndersenPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringarean@dtu.dk
Jakob Wulff Andersen Jakob Wulff AndersenBachelorDTU Management Engineeringjawan@dtu.dk
Kristoffer Steen Andersen Kristoffer Steen AndersenPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringkrisan@dtu.dk
Martin Marchman Andersen Martin Marchman AndersenLektorDTU Management Engineering45 25 55 63mamaa@dtu.dk
Frits Møller Andersen Frits Møller AndersenProfessor MSODTU Management Engineering46 77 51 03fman@dtu.dk
Jonas Lohmann Elkjær Andersen Jonas Lohmann Elkjær AndersenData- og analysespecialistDTU Management Engineering45 25 15 38jlea@dtu.dk
Henning Boje Andersen Henning Boje AndersenProfessor (mso)DTU Management Engineering45 25 45 44hebq@dtu.dk
Per Dannemand Andersen Per Dannemand AndersenProfessor/ViceinstitutdirektørDTU Management Engineering45 25 45 35pean@dtu.dk
Astrid Solvej Lund Andersen Astrid Solvej Lund AndersenStudentermedhjælperDTU Management Engineering45 33 52 66asolu@dtu.dk
Marie Karen Anderson Marie Karen AndersonAdjunktDTU Management Engineering45 25 65 46marie@dtu.dk
Line Hesselbæk Andersson Line Hesselbæk AnderssonStudentermedhjælperDTU Management Engineering45 33 52 65lihea@dtu.dk
Lars Rosendahl Appelquist Lars Rosendahl AppelquistForskerDTU Management Engineering45 33 53 01lrap@dtu.dk
Ivana Audia Ivana AudiaResearch AssistantDTU Management Engineering45 33 53 15ivaaud@dtu.dk
Johannes Auer Johannes AuerPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringjohau@dtu.dk
Nicolo Aurisano Nicolo AurisanoVidenskabelig assistentDTU Management Engineeringniau@dtu.dk
Niels-Christian Fink Bagger Niels-Christian Fink BaggerPostdocDTU Management Engineering45 25 45 42nbag@dtu.dk
Fatemeh Bakhtiari Fatemeh BakhtiariForskerDTU Management Engineering45 33 52 92fatebak@dtu.dk
Mattia Baldini Mattia BaldiniPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringmbal@dtu.dk
Olexandr Balyk Olexandr BalykPostdocDTU Management Engineering46 77 51 23obal@dtu.dk
Michael Bruhn Barfod Michael Bruhn BarfodLektorDTU Management Engineering45 25 15 40mbba@dtu.dk
Loris Battistello Loris BattistelloPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringlobatti@dtu.dk
Lisa Bay Lisa BayVidenskabelig assistentDTU Management Engineering46 77 52 91lisbay@dtu.dk
Skylar Bee Skylar BeeVidenskabelig assistentDTU Management Engineering45 33 52 83skylar@dtu.dk
Baris Bekdik Baris BekdikPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 60 15barbe@dtu.dk
Martin Mose Bentzen Martin Mose BentzenLektorDTU Management Engineering45 25 46 05mmbe@dtu.dk
Jakob Brinkø Berg Jakob Brinkø BergPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 60 71jajoh@dtu.dk
Rikke Brinkø Berg Rikke Brinkø BergPostdocDTU Management Engineering46 77 51 82rikbk@dtu.dk
Claire Bergaentzlé Claire BergaentzléPostdocDTU Management Engineering46 77 53 61clberg@dtu.dk
Juan Gea Bermudez Juan Gea BermudezVidenskabelig assistentDTU Management Engineeringjgeab@dtu.dk
Niki Bey Niki BeyLektorDTU Management Engineering45 25 60 04niki@dtu.dk
Padmasai Lakshmi Bhamidipati Padmasai Lakshmi BhamidipatiPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 33 53 25lakpa@dtu.dk
Morten Birkved Morten BirkvedLektorDTU Management Engineering45 25 46 69birk@dtu.dk
Casper Bjerregaard Casper BjerregaardPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringcasbj@dtu.dk
Anne Katrine Bjerregaard Anne Katrine BjerregaardDTU Management Engineeringakbj@dtu.dk
Anders Bjørn Anders BjørnAC-specialistDTU Management Engineering45 25 48 07anbjo@dtu.dk
Anne Bobek Anne BobekAdministrativ lederDTU Management Engineering45 25 47 27abob@dtu.dk
Lucien Ali Bobo Lucien Ali BoboDTU Management Engineerings162616@student.dtu.dk
Elin Bjørk Bodvarsdottir Elin Bjørk BodvarsdottirPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringebod@dtu.dk
Marianne Boelskifte Marianne BoelskifteProjektkoordinatorDTU Management Engineering45 25 47 46maboe@dtu.dk
Florence Alexia Bohnes Florence Alexia BohnesPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringflbo@dtu.dk
Simon Bolwig Simon BolwigGruppelederDTU Management Engineering46 77 51 60sibo@dtu.dk
Sten Bonke Sten BonkeLektor EmeritusDTU Management Engineering45 25 16 48sbon@dtu.dk
Kristian Borch Kristian BorchSeniorforskerDTU Management Engineering45 25 45 31krbo@dtu.dk
Lucas A. Bossard Lucas A. BossardSeniorrådgiverDTU Management Engineering45 33 52 84lubo@dtu.dk
Celine Bout Celine BoutPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 44 48cebou@dtu.dk
Christa Møllenbach Bregnbæk Christa Møllenbach BregnbækPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringchbre@dtu.dk
Ole Broberg Ole BrobergLektor ph.d.DTU Management Engineering45 25 60 33obro@dtu.dk
Rasmus Vilrik Bruun Rasmus Vilrik BruunAdministrativ medarbejderDTU Management Engineering45 25 60 07rvbr@dtu.dk
Stefanie Buchholz Stefanie BuchholzPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringstebu@dtu.dk
Rasmus Bugge Rasmus BuggeStudentermedhjælperDTU Management Engineeringrasbug@dtu.dk
Simon Henry Bull Simon Henry BullPh.D.-studerendeDTU Management Engineering45 25 48 21simbu@dtu.dk
Peter Bøttcher Peter BøttcherEkstern lektorDTU Management Engineeringboettcher.pb@gmail.com
Catharina Wolff von Bülow Catharina Wolff von BülowPh.d.-studerendeDTU Management Engineering46 77 51 91catw@dtu.dk
John  M. Callaway John M. CallawaySeniorforskerDTU Management Engineering45 33 53 16johc@dtu.dk
FEDERICO ANTONIO CANU FEDERICO ANTONIO CANUFuldmægtigDTU Management Engineering45 33 52 74canu@dtu.dk
Ana Cardoso Ana CardosoPostdocDTU Management Engineering45 33 52 73anacar@dtu.dk
Andrea Vanesa Papu Carrone Andrea Vanesa Papu CarroneVidenskabelig assistentDTU Management Engineeringavpa@dtu.dk
Philip Cash Philip CashLektorDTU Management Engineering45 25 45 50pcas@dtu.dk
Jorge Enrique Rogat Castillo Jorge Enrique Rogat CastilloSenior EconomistDTU Management Engineering45 33 52 60jorr@dtu.dk
Fabrizio Cerreto Fabrizio CerretoPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 65 48facer@dtu.dk
Zhuolun Chen Zhuolun ChenSenior AdvisorDTU Management Engineering45 33 53 16zhchen@dtu.dk
Elisabetta Cherchi Elisabetta CherchiLektorDTU Management Engineering45 25 65 49elich@dtu.dk
Jonas Mark Christensen Jonas Mark ChristensenPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringjomc@dtu.dk
John M. Christensen John M. ChristensenDirector of UNEP DTU PartnershipDTU Management Engineering45 33 53 00joch@dtu.dk
Linda Christensen Linda ChristensenSeniorforskerDTU Management Engineering45 25 65 25lich@dtu.dk
Hjalmar Christiansen Hjalmar ChristiansenSpecialkonsulentDTU Management Engineering45 25 65 08hjalc@dtu.dk
Lars Christiansen Lars ChristiansenClimate Change ExpertDTU Management Engineering45 33 52 72lachr@dtu.dk
Line Riis Christiansen Line Riis ChristiansenStudentermedhjælperDTU Management Engineering45 33 52 66liric@dtu.dk
Esper Christophersen Esper ChristophersenEkstern LektorDTU Management Engineeringesc@mthojgaard.dk
Jens Vinther Clausen Jens Vinther ClausenPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringjevcl@dtu.dk
Laura Tolnov Clausen Laura Tolnov ClausenPostdocDTU Management Engineering45 25 48 51ltcl@dtu.dk
Mikkel Bøg Clemmensen Mikkel Bøg ClemmensenVidenskabelig assistentDTU Management Engineering45 25 44 44micle@dtu.dk
Alessandro Colangelo Alessandro ColangeloPraktikantDTU Management Engineeringalesco@dtu.dk
Tracey Anne Colley Tracey Anne ColleyPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 48 86trco@dtu.dk
Carolina Souza da Conceição Carolina Souza da ConceiçãoForskerDTU Management Engineering45 25 56 36casou@dtu.dk
Andrea Corona Andrea CoronaPh.d.-studerendeDTU Management Engineering45 25 15 44corona@dtu.dk
Nuno Miguel Dias Cosme Nuno Miguel Dias CosmeForskerDTU Management Engineering45 25 60 11nmdc@dtu.dk
Natacha Chater Cure Natacha Chater CureVidenskabelig assistentDTU Management Engineering45 33 52 54ncha@dtu.dk
Jaap Daalhuizen Jaap DaalhuizenAdjunktDTU Management Engineering45 25 15 42jaada@dtu.dk
Tina Vinther Dahl Tina Vinther DahlCenterkoordinatorDTU Management Engineeringtvdahl@dtu.dk
Lisbeth Bjerre Damgaard Lisbeth Bjerre DamgaardSekretærDTU Management Engineering45 25 16 25lida@dtu.dk
Aliasghar Mehdizadeh Dastjerdi Aliasghar Mehdizadeh DastjerdiPh.d.-studerendeDTU Management Engineeringmeghdad@dtu.dk
Denis DR Desgain Denis DR DesgainForskerDTU Management Engineering45 33 52 78ddes@dtu.dk
Vijay  Deshpande Vijay DeshpandeSenior AdvisorDTU Management Engineering45 33 53 25vides@dtu.dk
Subash Dhar Subash DharSenior ForskerDTU Management Engineering45 33 52 61sudh@dtu.dk
Gabriela Prata Dias Gabriela Prata DiasSenior ConsultantDTU Management Engineering45 33 53 26gdias@dtu.dk