Medarbejdere

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Richard Martin  Lusby Richard Martin LusbyLektorDTU Management45 25 30 84rmlu@dtu.dk
Carsten Aabo Carsten AaboPh.d.-koordinatorDTU Managementcaraa@dtu.dk
Mina Akbarpour Mina AkbarpourPh.d.-studerendeDTU Managementminak@dtu.dk
Ekky Tammarar Alfian Ekky Tammarar AlfianPh.d.-studerendeDTU Managementetaal@dtu.dk
Leo Alting Leo AltingProfessor emeritus DTU Management45 25 46 60leoa@dtu.dk
Per Dannemand Andersen Per Dannemand AndersenProfessorDTU Management45 25 45 35pean@dtu.dk
Frits Møller Andersen Frits Møller AndersenProfessor EmeritusDTU Management46 77 51 03fman@dtu.dk
Henning Boje Andersen Henning Boje AndersenProfessor emeritusDTU Management45 25 45 44hebq@dtu.dk
Laura Mundus Andersen Laura Mundus AndersenDivisonssekretærDTU Management46 77 51 57launie@dtu.dk
Christina Sparre Andersen Christina Sparre AndersenDivisionskoordinatorDTU Management93 51 89 78cspa@dtu.dk
Marie Karen Anderson Marie Karen AndersonSpecialkonsulentDTU Management45 25 65 46marie@dtu.dk
Nelda Andersone Nelda AndersonePh.d.-studerendeDTU Managementneol@dtu.dk
Francisco Antunes Francisco AntunesPostdocDTU Managementfranant@dtu.dk
Ioanna Arkoudi Ioanna ArkoudiPh.d.-studerendeDTU Managementioaar@dtu.dk
Carlos M. Lima Azevedo Carlos M. Lima AzevedoLektorDTU Management45 25 15 45climaz@dtu.dk
Oana Baescu Oana BaescuCTA AnalytikerDTU Managementoanbae@dtu.dk
Christos Bakouris Christos BakourisVidenskabelig assistentDTU Managementchbak@dtu.dk
Michael Bruhn Barfod Michael Bruhn BarfodLektorDTU Management45 25 15 40mbba@dtu.dk
Gulin Goksu Basaran Gulin Goksu BasaranEkstern PhDDTU Managementggba@dtu.dk
Peder Christoffer Quistgaard Bay Peder Christoffer Quistgaard BayServicemedarbejderDTU Management45 25 47 46pcqb@dtu.dk
Claire Bergaentzlé Claire BergaentzléAdjunktDTU Management46 77 53 61clberg@dtu.dk
Marco Biemann Marco BiemannVidenskabelig assistentDTU Managementmarcob@dtu.dk
Lone Bilde Lone BildeProjektkoordinatorDTU Management45 25 65 53lonbi@dtu.dk
Sten Bonke Sten BonkeLektor EmeritusDTU Management45 25 16 48sbon@dtu.dk
Ole Broberg Ole BrobergLektor, emeritusDTU Management45 25 60 33obro@dtu.dk
Jens Otto Brunner Jens Otto BrunnerProfessorDTU Managementjotbr@dtu.dk
Nicolas Jean Bernard Campion Nicolas Jean Bernard CampionVidenskabelig assistentDTU Managementnjbca@dtu.dk
Guido Cantelmo Guido CantelmoAdjunktDTU Managementguica@dtu.dk
Laurent Cazor Laurent CazorPh.d.-studerendeDTU Managementlauca@dtu.dk
Rong Cheng Rong ChengPh.d.-studerendeDTU Managementroch@dtu.dk
Kuan-Yeh Chou Kuan-Yeh ChouPh.d.-studerendeDTU Managementkuach@dtu.dk
Linda Christensen Linda ChristensenEmeritusDTU Management45 25 65 25lich@dtu.dk
Hjalmar Christiansen Hjalmar ChristiansenChefkonsulentDTU Management45 25 65 08hjalc@dtu.dk
Baptiste Coutton Baptiste CouttonErhvervs-ph.d.DTU Managementbnco@dtu.dk
Jaap Daalhuizen Jaap DaalhuizenLektorDTU Management45 25 15 42jaada@dtu.dk
Martin Drews Martin DrewsSeniorforskerDTU Management46 77 51 55mard@dtu.dk
Carolina Falcão Duarte Carolina Falcão DuartePh.d.-studerendeDTU Management52 82 94 82cfadu@dtu.dk
Antoine Dubois Antoine DuboisPh.d.-studerendeDTU Managementdubois@dtu.dk
Nijs Jan Duijm Nijs Jan DuijmEkstern lektorDTU Managementnidu@dtu.dk
Lawrence Duncan Lawrence DuncanPostdocDTU Managementlawdu@dtu.dk
Lawrence Duncan Lawrence DuncanPostdocDTU Managementlawdun@dtu.dk
Kasper Edwards Kasper EdwardsSeníorforskerDTU Management45 25 60 10kaed@dtu.dk
Nicky Ehrlich Nicky EhrlichPre-Award Grants KoordinatorDTU Management45 25 47 27nehr@dtu.dk
Serena Fabbri Serena FabbriPostdocDTU Management45 25 14 40serf@dtu.dk
Negin Farhang Negin FarhangStudentermedhjælperDTU Managementnegfar@dtu.dk
Andy Mattulat Filipovic Andy Mattulat FilipovicPh.d.-studerendeDTU Managementamafi@dtu.dk
Johan Victor Flensburg Johan Victor FlensburgEkstern PhD studerendeDTU Managementjvfl@dtu.dk
Sebastian Marco Franz Sebastian Marco FranzPh.d.-studerendeDTU Managementsemfr@dtu.dk
Steven Gabriel Steven GabrielGæste ProfessorDTU Managementsadga@dtu.dk
Steven Gabriel Steven GabrielGæsteprofessorDTU Managementsgabriel@umd.edu
Amandine Marie Clémence Godet Amandine Marie Clémence GodetPh.d.-studerendeDTU Management52 24 63 76amcgo@dtu.dk
Atefeh Hemmati Golsefidi Atefeh Hemmati GolsefidiPh.d.-studerendeDTU Managementahego@dtu.dk
Philipp Andreas Gunkel Philipp Andreas GunkelPh.d.-studerendeDTU Management46 77 52 81phgu@dtu.dk
Monamie Bhadra Haines Monamie Bhadra HainesAdjunktDTU Management45 25 45 31mbhha@dtu.dk
Kirsten Halsnæs Kirsten HalsnæsProfessorDTU Management46 77 51 12khal@dtu.dk
John Paulin Hansen John Paulin HansenProfessorDTU Management45 25 48 52jpha@dtu.dk
Mette Sanne Hansen Mette Sanne HansenSpecialkonsulentDTU Management26 79 33 91mesa@dtu.dk
Andreas Claus Hansen Andreas Claus HansenPh.d.-studerendeDTU Managementancha@dtu.dk
Laila Harms Laila HarmsSekretærDTU Management45 25 45 33laihar@dtu.dk
Sonja Haustein Sonja HausteinSeniorforskerDTU Management45 25 65 19sonh@dtu.dk
Pernille Haxager Pernille HaxagerDivisonssekretærDTU Management46 77 51 00pehax@dtu.dk
Maryna Henrysson Maryna HenryssonPh.d.-studerendeDTU Management45 33 53 24mkara@dtu.dk
Jesper Hinze Jesper HinzePh.d.-studerendeDTU Management45 25 45 32jmhni@dtu.dk
Fábio Hipólito Fábio HipólitoPostdocDTU Managementfabhi@dtu.dk
Dennis Søren Holm Dennis Søren HolmPostdocDTU Managementdsho@dtu.dk
Rowan Hoogervorst Rowan HoogervorstPostdocDTU Managementrowho@dtu.dk
Sebastian Toft Hornum Sebastian Toft HornumPh.d.-studerendeDTU Management45 33 52 45sethor@dtu.dk
Maja Horst Maja HorstProfessor, divisionslederDTU Management45 25 48 51majho@dtu.dk
Gaspard Hosteins Gaspard HosteinsPh.d.-studerendeDTU Managementgasho@dtu.dk
Marianne Hougs Marianne HougsSektionssekretærDTU Managementmarhou@dtu.dk
Evelien van der Hurk Evelien van der HurkLektorDTU Management45 25 48 21evdh@dtu.dk
Nicolaj Kenneth Bodholdt Hvid Nicolaj Kenneth Bodholdt HvidEkstern lektorDTU Management42 12 75 01nicolaj.hvid@saint-gobain.com
Mathias Sloth Høst Mathias Sloth HøstHjælpelærerDTU Managementmslho@dtu.dk
Frederik Boe Hüttel Frederik Boe HüttelPh.d.-studerendeDTU Managementfbohy@dtu.dk
Jesper Bláfoss Ingvardson Jesper Bláfoss IngvardsonAdjunktDTU Management45 25 65 52jbin@dtu.dk
Christine Ipsen Christine IpsenLektorDTU Management45 25 60 14chip@dtu.dk
Bernardo Martin Iradi Bernardo Martin IradiPh.d.-studerendeDTU Managementbmair@dtu.dk
Peter Jacobsen Peter JacobsenLektor emeritusDTU Management45 25 48 15peja@dtu.dk
Henrik Klinge Jacobsen Henrik Klinge JacobsenSeniorforskerDTU Management46 77 51 09jhja@dtu.dk
Kira Hyldekær Janstrup Kira Hyldekær JanstrupAdjunktDTU Management45 25 65 26kija@dtu.dk
Per Anker Jensen Per Anker JensenProfessor, emeritusDTU Management45 25 16 74pank@dtu.dk
Thomas Christian Jensen Thomas Christian JensenSeniorrådgiverDTU Management45 25 65 44tcje@dtu.dk
Anders Fjendbo Jensen Anders Fjendbo JensenLektorDTU Management45 25 65 96afjje@dtu.dk
Marie Solitander Jensen Marie Solitander JensenPh.d.-studerendeDTU Managementmasobo@dtu.dk
Yu Jiang Yu JiangAssociate ProfessorDTU Management45 25 15 39yujian@dtu.dk
Dogan Keles Dogan KelesProfessor, SektionslederDTU Management46 77 51 59dogke@dtu.dk
Bilal Siddique Khan Bilal Siddique KhanPh.d.-studerendeDTU Managementbsikh@dtu.dk
Jiwon Kim Jiwon KimPh.d.-studerendeDTU Managementjiwki@dtu.dk
Kathrin Kirchner Kathrin KirchnerLektorDTU Management45 25 60 32kakir@dtu.dk
Marie Louise Kirkegaard Marie Louise KirkegaardPh.d.-studerendeDTU Management45 25 45 47mlki@dtu.dk
Liv Arent Kirknel Liv Arent KirknelStudentermedhjælperDTU Managementliaki@dtu.dk
Mads Kaare Kjellingbro Mads Kaare KjellingbroAdministrationschefDTU Management23 67 39 87mkkj@dtu.dk
Rick Pieter Kool Rick Pieter KoolErhvervs-ph.d.DTU Managementrkool@dtu.dk
Phoebe Koundouri Phoebe KoundouriProfessorDTU Management46 77 51 94phoko@dtu.dk
Ioannis Kountouris Ioannis KountourisPh.d.-studerendeDTU Managementiokoun@dtu.dk
Troels Magelund Krarup Troels Magelund KrarupPostdocDTU Managementtmakr@dtu.dk
Signe Krarup Signe KrarupDivisionslederDTU Management45 25 15 02sigkra@dtu.dk
Louise Kronborg Louise KronborgStudiesekretærDTU Management45 25 44 28lkron@dtu.dk
Rico Krueger Rico KruegerAdjunktDTU Managementrickr@dtu.dk
Julia Köhler Julia KöhlerPh.d.-studerendeDTU Managementjuliko@dtu.dk